top of page
Pharm.Dr.Jana Hrušková.jpg

Otázky a odpovede

Vy sa pýtate, my odpovedáme. Nižšie uvádzame odpovede zoradené do kategórií, ktoré uvidíte na vrchu a to:

 • Clinisept+ Skin

 • Časté otázky z estetiky

 • Časté otázky Clinisept+ Dental

Pharm. Dr. Jana Hrušková

 • Facebook
 • Instagram

Výber z najčastejších otázok

 • Ako sa majú produkty značky Clinisept+ používať?
  Konkrétne informácie o tom, ako používať produkty Clinisept+ z každého sektora, nájdete na zadnej strane každého produktu. Clinisept+ je určený na použitie zdravotným personálom pred, počas a po všetkých procedúrach na čistenie pokožky a na zabezpečenie dodržiavania hygienických podmienok. Pred použitím produktov Clinisept+ sa uistite, že je pleť čistá a zbavená všetkých nečistôt (napr. make-upu). Má sa aplikovať buď nastriekaním priamo na pokožku, alebo namočením vatového tampónu alebo gázy a rozotrením na pokožku. Celá ošetrovaná oblasť by mala byť dôkladne namočená prípravkom. Pretože Clinisept+ nespôsobuje žiadne podráždenie, môže byť opätovne aplikovaný počas a po zákroku, aby sa zachovala vysoká úroveň hygieny počas celého procesu. Produkty Clinisept+ Skin by mal pacient používať po všetkých ošetreniach ako v rámci starostlivosti o pokožku aj počas domáceho ošetrenia. Mal by sa aplikovať dvakrát až trikrát denne, kým sa ošetrovaná oblasť úplne nezotaví. Môže sa aplikovať nastriekaním priamo na pokožku alebo namočením vatového tampónu alebo gázy a utieraním na pokožku.
 • Aká je aktívna zložka prípravku Clinisept+?
  Aktívnou zložkou Clinisept+ je chlórnan sodný. Patentovaný chemický proces sa používa na spustenie chemickej reakcie, ktorá premieňa chlórnan sodný na ultračistý stabilizovaný roztok chlóru. V skutočnosti bolo dokázané, že Clinisept+ obsahuje viac ako 90 % čistého chlóru – čo je oveľa viac ako čistota akéhokoľvek konkurenčného produktu, ktorý tvrdí, že obsahuje chlór.
 • Čo je to chlór?
  Chlór je rovnaká chémia, ktorá poháňa ľudský imunitný systém. Je produkovaný bielymi krvinkami v tele na boj proti infekcii a je všeobecne uznávaný ako najúčinnejší známy dezinfekčný prostriedok vďaka svojej schopnosti ničiť baktérie, vírusy, plesne a spóry.
 • Ako môže byť Clinisept+ taký účinný a zároveň bezpečný pre ľudskú pokožku?
  Clinisept+ je tak účinný vďaka vysokej čistote obsahu chlóru. Napriek svojej účinnosti nie je chlór absorbovaný bunkami ľudskej kože. Clinisept+ chlórna technológia má pH neutrálne voči pokožke a neobsahuje alkohol, ropu, lanolín, oleje ani parabény. Je netoxický a nedráždivý pre ľudskú pokožku a dokonca je necytotoxický pre ľudské kožné bunky.
 • Ako sa Clinisept+ líši od tradičných čističov pleti?
  Väčšina čistiacich prostriedkov určených na použitie na pokožku sú slabé jedy. Aj keď môžu byť účinné pri zabíjaní niektorých patogénov, ovplyvňujú aj zdravé kožné bunky a spomaľujú regeneráciu kože. Clinisept+ sa líši v tom, že využíva oxidačnú metódu účinku, ktorá nepoškodzuje ľudskú pokožku, dokonca ani znovu rastúce kožné bunky.
 • Aké sú výhody používania Clinisept+ v porovnaní s inými prostriedkami na čistenie pleti?
  Clinisept+ má niekoľko výhod: Na klinike je jeho primárnym účelom poskytovať vysoko účinné čistenie a poskytovať antimikrobiálnu ochranu (pacientovi aj personálu kliniky). Clinisept+ je však tiež vysoko účinný pri znižovaní výskytu začervenania a opuchu a poskytuje ošetrenej pokožke chladivý pocit. Keď sa Clinisept+ používa po procedúre ako následná starostlivosť, udržiava ošetrované oblasti čisté a nezaťažené kontamináciou, ktorá bráni zdraviu pokožky, výsledkom čoho je vysoká kvalita a rýchle zotavenie pokožky.
 • Prečo vonia Clinisept+ ako voda v bazéne?
  Clinisept+ je vysoko stabilná, vysoko čistá, prírodu replikujúca chlórna chémia – nič viac, nič menej. Pri prvej aplikácii môžete zistiť, že má miernu vôňu podobnú tej akú poznáte z bazénov. Je to preto, že tak vonia čistý chlór. Rozhodli sme sa nepridávať do produktu vôňu, aby sme zabezpečili čistotu chlóru a predišli podráždeniu citlivej pokožky.
 • Aké upozornenia sa vzťahujú na Clinisept+?
  Produkty Clinisept+ sú veľmi bezpečné na použitie a bolo preukázané, že sú netoxické, nemutagénne, nedráždia pokožku a nedráždia oči. Vždy dodržiavajte pokyny na použitie na fľaši a uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Je Clinisept+ bezpečný na použitie u detí?
  Clinisept+ je pH neutrálny, necytotoxický, hypoalergénny a testovaný pediatrami, neodporúčame však používať kožné topické prípravky u detí mladších ako 3 roky. Ak chcete použiť Clinisept+ u veľmi malých detí, odporúčame si najprv otestovať citlivosť pomocou náplasťového testu a prerušenie používania, ak sa vyskytne reakcia.
 • Existujú nejaké kontraindikácie pri používaní Clinisept+?
  Nie. Clinisept+ bol podrobený komplexnému dermatologickému testovaniu a zistilo sa, že nespôsobuje žiadne kontraindikácie.
 • Ako môže byť Clinisept+ šetrný k pokožke, keď obsahuje kyselinu fosforečnú?
  Kyselina fosforečná sa používa vo výrobnom procese na vytvorenie chlóru v Clinisept+. Tento proces vytvára roztok s pH, ktoré zodpovedá pH ľudskej pokožky a ktorý je oveľa menej kyslý ako väčšina sýtených nealkoholických nápojov.
 • Ako mám uchovávať Clinisept+?
  Clinisept+ sa má uchovávať mimo dosahu detí a priameho slnečného žiarenia. Ak chcete zvýšiť jeho chladivý pocit, môžete ho v prípade potreby uchovávať v chladničke.
 • Ako mám zlikvidovať Clinisept+?
  Clinisept+ je bezpečný na likvidáciu odpadu. Všetky fľaše Clinisept+ sú z 95 % recyklovateľné vrátane prepravnej krabice a vonkajšej obalovej fľaše. Podľa druhu materiálu prosím vložte prázdny obal do triedeného odpadu.
 • Kde sa vyrába Clinisept+?
  Clinisept+ je hrdo vyrábaný vo Veľkej Británii vo vyhradenom zariadení podľa ISO 13485 Medical Device a ISO 22716 GMP akreditácie.
 • Ako sa Clinisept používa v estetike?
  Clinisept+ Skin 490 ml sa zvyčajne dávkuje do jednorazového galipotu a aplikuje sa sterilnou gázou. Clinisept+ Skin 100 ml možno nastriekať priamo na zamýšľanú oblasť alebo nastriekať na jednorazovú sterilnú gázu a utrieť danú oblasť.
 • Môže sa Clinisept+ používať počas toxínových procedúr?
  Clinisept+ sa vo veľkej miere používa v injekčných aplikáciách s vynikajúcimi výsledkami. Mal by sa aplikovať na pokožku pred, počas a po procese. Počas toxínových procedúr je tiež bezpečné jeho používanie.
 • Kde si môžem zakúpiť Clinisept+?
  Clinisept+ je dostupný u všetkých popredných distribútorov estetiky a na estetických klinikách po celom území Slovenska. Ak ste estetický lekár a chcete si kúpiť Clinisept+, kontaktujte, prosím, jedného z distribútorov uvedených na webovej stránke Clinisept+ alebo priamo nás v kontakte tejto webovej stránky. Ak si chcete kúpiť Clinisept+ na osobné použitie, kontaktujte prosím miestnu estetickú kliniku alebo lekáreň vo svojom meste.
 • Je ústna voda Clinisept+ rovnaká ako Clinisept+ Skin?
  Nie. Ústna voda Clinisept+ bola vyvinutá špeciálne na perorálne použitie. Používa rovnakú jedinečnú chlórnu chémiu ako ostatné produkty Clinisept+, ale v nižšej koncentrácii a neutrálnom pH 7,0, aby bola zaistená kompatibilita so zubnou sklovinou.
 • Obsahuje ústna voda Clinisept+ chlórhexidín?
  Nie. Ústna voda Clinisept+ neobsahuje chlórhexidín ani alkohol – a neobsahuje ani žiadne farbivá, príchute ani vôňu. Ústna voda Clinisept+ obsahuje iba veľmi čistý roztok chlóru.
 • Kde si môžem zakúpiť ústnu vodu Clinisept+?
  Ústnu vodu Clinisept+ je možné zakúpiť v mnohých popredných zubných ambulanciách alebo ju možno zakúpiť priamo v lekárni vo vašom meste. Prípadne nás kontaktujte a my vám zašleme zoznam predajcov vo vašom meste.

PRE OTÁZKY Z ESTETIKY ALEBO PRE CLINISEPT+ DENTAL PROSÍM KLIKNITE HORE NA POŽADOVANÚ KATEGÓRIU ODPOVEDÍ.

Stále nemôžete nájsť odpoveď? Ozvite sa nám

Vždy hľadáme nové možnosti, tak neváhajte a ozvite sa nám ešte dnes!

+421 911 373743

bottom of page